Enam kui 800 ha haritavat põllumaad.

Teraviljakasvatus

Sigwari üks tegevusala on teraviljakasvatus. Haritavat põllumaad on meil üle 800 hektari, osa sellest on rendimaa. Enamus meie põldudest asub Lüganuse kihelkonnas maalilisel mereäärsel pinnasel, endise Aa mõisa maadel.

Aa mõisa kohta liigub salapärane legend: muistendi kohaselt olla see mõis olnud vanasti mereröövli loss! Ümberringi olnud männimets ning ümbrust kutsutud Människõrbeks. Mereröövlid eksitanud öösiti tuledega laevu ja riisunud varandusi.

Võib olla selle põneva ajaloo pärast on need pankranniku pealsed ja imekaunid maad hõredalt asustatud ja annavad saaki visalt.

Meie poolt kasutatavad põllumaad on väga paesed ja osaliselt ka raskesti haritavad, kuid vaatamata raskustele oleme suutnud aasta aastalt saagikust tõsta.

Peamiselt kasvatame talinisu ja otra oma karja jõusöödaks, rapsi ja hernest enamasti müügiks. Meil on oma teraviljakuivati,

4 suurt teraviljamahutit koos eelpunkriga, kaasaegne automatiseeritud jõusööda valmistamise süsteem ja uus moodne põllulaev New Holland, kes saab teraviljakoristusega kenasti hakkama.